Casio G-Shock GA-B2100-3ADR Bluetooth Analog-Digital Black Dial Men Watch Green Resin Strap (G1244)
(as of May 03, 2026 09:19:30 UTC - Details)
Batteries ‏ : ‎ 1 AA batteries required. (included)
Language ‏ : ‎ English
Product Dimensions ‏ : ‎ 21.5 x 1.2 x 4.5 cm; 52 g
Date First Available ‏ : ‎ 14 July 2022
Manufacturer ‏ : ‎ Imported By - Casio India Co Pvt Ltd
ASIN ‏ : ‎ B0B4KHD4JL
Item model number ‏ : ‎ GA-B2100-3ADR
Country of Origin ‏ : ‎ China
Department ‏ : ‎ Men
Packer ‏ : ‎ Casio
Item Weight ‏ : ‎ 52 g
Item Dimensions LxWxH ‏ : ‎ 21.5 x 1.2 x 4.5 Centimeters
Net Quantity ‏ : ‎ 1 Count
Generic Name ‏ : ‎ Casual Watch
Best Sellers Rank: #2,938 in Watches (See Top 100 in Watches) #1,444 in Men's Wrist Watches