(as of May 12, 2026 18:17:26 UTC - Details)
Batteries ‏ : ‎ 1 Lithium Metal batteries required. (included)
Is Discontinued By Manufacturer ‏ : ‎ No
Language ‏ : ‎ English
Product Dimensions ‏ : ‎ 9.8 x 12 x 11 cm; 101 g
Date First Available ‏ : ‎ 19 December 2017
Manufacturer ‏ : ‎ Casio India Co Pvt Ltd
ASIN ‏ : ‎ B078GQJ8HY
Item model number ‏ : ‎ GST-B100-1ADR
Country of Origin ‏ : ‎ China
Department ‏ : ‎ Men
Item Weight ‏ : ‎ 101 g
Item Dimensions LxWxH ‏ : ‎ 9.8 x 12 x 11 Centimeters
Net Quantity ‏ : ‎ 1 Count
Included Components ‏ : ‎ 1
Generic Name ‏ : ‎ Watch
Best Sellers Rank: #6,137 in Watches (See Top 100 in Watches) #3,016 in Men's Wrist Watches